środa, 9 marca 2016

Margaret


Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i autorka piosenek. Z wykształcenia projektantka mody.W 2013 roku ukazał się jej debiutancki singel „Thank You Very Much”, który znalazł się na 2. miejscu listy AirPlay – Nowości, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz zajął 41. miejsce na oficjalnej liście sprzedaży w Niemczech, 38. pozycję w Austrii i 22. miejsce we Włoszech. Piosenka była także 3. najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 roku, za co ZPAV przyznał jej wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 piosenkarka reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki, gdzie zajęła 2. miejsce. W międzyczasie wydała minialbum All I Need, który znalazł się na 50. miejscu listy OLiS, najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.
Na początku 2014 roku został wydany jej singel „Wasted”, notowany na 6. miejscu na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Latem wokalistka nagrała utwór „Start a Fire”, który był oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Singel znalazł się ponadto na 10. miejscu listy AirPlay. Pod koniec sierpnia ukazał się jej debiutancki album studyjny Add the Blonde. Wydawnictwo uplasowało się na 8. miejscu na polskiej liście sprzedaży oraz uzyskało certyfikat platynowej płyty.

W 2015 roku jej kolejny singel – „Heartbeat” – uplasował się na 11. pozycji listy dwudziestu najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. Pod koniec roku premierę miał drugi album studyjny piosenkarki – Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS i zdobyła status złotej.

Artystka została laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Eska Music Awards czy Super Jedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Kids’ Choice Awards, Wiktorów czy Telekamer.


 


Zdobyłam  przez wymianę   z Patrykiem.Dzięki  jeszcze raz   

8 komentarzy:

 1. Gratuluję. Zapraszam do mnie http://autografyjr.blogspot.com/2016/03/tadeusz-omnicki.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratki :D
  futbolove-autografy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i zapraszam na nowy post!
  http://morethanskijumping.blogspot.com/2016/03/14-kamil-stoch.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję serdecznie! Też mam autograf Margaret zdobyty przez napisanie do fanclubu - szkoda, że już nie wysyłają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń