czwartek, 10 listopada 2016

Krzysztof Stelmaszyk


Krzysztof Stelmaszyk (ur. 2 marca 1959 w Warszawie) – polski aktor dramatyczny i filmowy.

Już na studiach dał się zauważyć jako aktor o wyrazistym emploi. Na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył I nagrodę za rolę Alfa Omegi i Gościa w przedstawieniu "Kariera Alfa Omegi" Tuwima i Hemara w reżyserii Tadeusza Łomnickiego prezentowanym przez PWST w Warszawie (1984). Po studiach rozpoczął pracę w teatrach warszawskich: Teatrze Polskim (Matka Witkiewicza), Teatrze Współczesnym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Montownia, Teatrem na Woli, Teatrze Narodowym. Do kwietnia 2016 był zatrudniony w Teatrze Studio. Został z niego zwolniony na podstawie prowadzonego przez policję dochodzenia związanego z pomalowaniem sprayem ścian gabinetu dyrektora.
Równolegle występował w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Grał m.in. w filmach komediowych Testosteronie i Ciało, Och, Karol 2, Pokaż kotku, co masz w środku.

Grał w popularnych serialach 39 i pół, Kuchnia polska, Radio Romans, Rodzina zastępcza, Miodowe lata, Złotopolscy i Samo Życie. Obecnie gra w serialach O mnie się nie martw oraz Dziewczyny ze Lwowa, które są emitowane na antenach Telewizji Polskiej.

wysłałam : 25.08.2016
dostałam : 3.11.2016 


Adres : Wytwórnia filmów Dokumentalnych i Fabularnych 
ul.Chełmska 19/21
budynek ,,Lipsk''
IV piętro pokój  405 
00-724  Warszawa 

12 komentarzy: